Estetik burun ameliyatlarında her zaman tampon kullanmıyoruz. Ancak kanama riski var ise, orta bölmeyle ilgili septoplasti işlemi yapılmışsa, yapışıklık olma riski varsa  tampon kullanılmalıdır. Eski dönemlerde kullanılan uzun bez tamponların fobisi halk arasında hala devam etmektedir. Bu tamponlar dokulara yapıştığı için çekilirken ağrı ve kanamalara sıklıkla yol açmaktaydı. Bu kötü günler çok gerilerde kaldı.

Yeni nesil tamponlarla sıkıntılarımız çok daha az. Özel üretim dokulara yapışmayan sentetik özel maddelerimiz, üzerinde solunuma izin veren kanalları olan silikon tamponlarımız var artık. Bu tamponlar kullanıldığı süre içerisinde çok daha az probleme yol açmakta ve çıkartılması esnasında da çok daha az ağrı ve rahatsızlık yaratmaktadır.

Estetik ameliyatları lütfen küçümsemeyelim. Estetik ameliyatlar da tüm diğer ameliyatlar gibi türlü riskleri barındıran ve gerekli önlemler alınmadığı zaman çeşitli sağlık sorunlarına yol açabilen girişimlerdir. Burun estetiği ameliyatlarında gereken her durumda uygun bir tampon tipini seçerek kullanmak sonradan ortaya çıkabilecek sorunları önlemek açısından önemlidir.

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.