Burun Estetiği Ameliyatları ve Tampon Kullanımı

Estetik burun ameliyatlarında her zaman tampon kullanmıyoruz. Ancak kanama riski var ise, orta bölmeyle ilgili septoplasti işlemi yapılmışsa, yapışıklık olma riski varsa  tampon kullanılmalıdır. Eski dönemlerde kullanılan uzun bez tamponların fobisi halk arasında hala devam etmektedir. Bu tamponlar dokulara yapıştığı için çekilirken ağrı ve kanamalara sıklıkla yol açmaktaydı. Bu kötü günler çok gerilerde kaldı.

Yeni nesil tamponlarla sıkıntılarımız çok daha az. Özel üretim dokulara yapışmayan sentetik özel maddelerimiz, üzerinde solunuma izin veren kanalları olan silikon tamponlarımız var artık. Bu tamponlar kullanıldığı süre içerisinde çok daha az probleme yol açmakta ve çıkartılması esnasında da çok daha az ağrı ve rahatsızlık yaratmaktadır.

Estetik ameliyatları lütfen küçümsemeyelim. Estetik ameliyatlar da tüm diğer ameliyatlar gibi türlü riskleri barındıran ve gerekli önlemler alınmadığı zaman çeşitli sağlık sorunlarına yol açabilen girişimlerdir. Burun estetiği ameliyatlarında gereken her durumda uygun bir tampon tipini seçerek kullanmak sonradan ortaya çıkabilecek sorunları önlemek açısından önemlidir.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Eklenen Yazılar

Bilgilendirme

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Güvendiğiniz bir Plastik Cerrahi Uzmanından randevu alınız ve doğru bilgileri sorular sorarak kendiniz edininiz...

Gizlilik Politikası

İletişim

Büyükelçi Sokak 12/5 Kavaklıdere/ANKARA
Telefon: (0312) 465 00 00
Faks: (0312) 465 00 01
Website: www.estetikameliyat.web.tr
Email: [email protected]

hacettepeAycan Kayıkçıoğlu
Hacettepe Sayfası