Estetik burun ameliyatlarında tamponsuz dönem başladı ??? Bir reklam malzemesi olarak da basında, internette yerini aldı. Tamponsuz estetik burun ameliyatı zaten vardı. Bir grup hastaya tampon koymaya gerek olmayabilir. Tamponlu ameliyat da maalesef  var ve var olmaya devam edecek. Septum adı verilen orta bölgenin eğrilikleri düzeltilince tampon uygulamak şarttır ! Hem şekil vermek hem de kanamaları engellemek için şarttır! Burun kanamalı bir alandır ve sadece estetik girişimlerde de kanamayı durdurmaya yardımcı olmak için bazen şarttır!

Böyle balon haberciliğe ve balon reklamcılığa alışmış kişiler aslında daha önemli bir şeyi vurgulamayı unuttular. Artık ülkemizde özel maddelerden üretilmiş, ortasında hava alma pasajı bulunan özel tamponlar bol miktarda mevcut ve kullanıyoruz hepimiz. On yıl öncesinde ameliyat olup “Bir metre tamponu çeke çeke çıkaramadılar” işkenceleri tarih oldu. Yeni nesil tamponlar yapışmaz özellikli olduğu için kolaylıkla çıkartılabilirler. Uygulanmaları da çıkartılmaları da daha etkili ve konforludur.

Az morardı-çok morardı, az şişti-çok şişti olayı da ayrı bir konu. Bu detayların aslında hiç birinin önemi yok. Önemli olan düzgün estetik sonuca ulaşabilmek. Bu çaba içerisinde morarmalar, şişlikler, bir süre nefes alma güçlükleri hepsi detay. Keşke hastalarımıza bu sorunları yaşatmadan estetik sonuç almayı başarabilsek….

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.