Estetik Burun Ameliyatlarında Tampon Uygulaması

Estetik burun ameliyatlarında tamponsuz dönem başladı ??? Bir reklam malzemesi olarak da basında, internette yerini aldı. Tamponsuz estetik burun ameliyatı zaten vardı. Bir grup hastaya tampon koymaya gerek olmayabilir. Tamponlu ameliyat da maalesef  var ve var olmaya devam edecek. Septum adı verilen orta bölgenin eğrilikleri düzeltilince tampon uygulamak şarttır ! Hem şekil vermek hem de kanamaları engellemek için şarttır! Burun kanamalı bir alandır ve sadece estetik girişimlerde de kanamayı durdurmaya yardımcı olmak için bazen şarttır!

Böyle balon haberciliğe ve balon reklamcılığa alışmış kişiler aslında daha önemli bir şeyi vurgulamayı unuttular. Artık ülkemizde özel maddelerden üretilmiş, ortasında hava alma pasajı bulunan özel tamponlar bol miktarda mevcut ve kullanıyoruz hepimiz. On yıl öncesinde ameliyat olup “Bir metre tamponu çeke çeke çıkaramadılar” işkenceleri tarih oldu. Yeni nesil tamponlar yapışmaz özellikli olduğu için kolaylıkla çıkartılabilirler. Uygulanmaları da çıkartılmaları da daha etkili ve konforludur.

Az morardı-çok morardı, az şişti-çok şişti olayı da ayrı bir konu. Bu detayların aslında hiç birinin önemi yok. Önemli olan düzgün estetik sonuca ulaşabilmek. Bu çaba içerisinde morarmalar, şişlikler, bir süre nefes alma güçlükleri hepsi detay. Keşke hastalarımıza bu sorunları yaşatmadan estetik sonuç almayı başarabilsek….

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Eklenen Yazılar

Bilgilendirme

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Güvendiğiniz bir Plastik Cerrahi Uzmanından randevu alınız ve doğru bilgileri sorular sorarak kendiniz edininiz...

Gizlilik Politikası

İletişim

Büyükelçi Sokak 12/5 Kavaklıdere/ANKARA
Telefon: (0312) 465 00 00
Faks: (0312) 465 00 01
Website: www.estetikameliyat.web.tr
Email: [email protected]

hacettepeAycan Kayıkçıoğlu
Hacettepe Sayfası