sundress-336590_1280Diz altı bölgede bacakların iç kısımlarının oyuk yapıda olması çarpık bacak görünümü ortaya çıkarmaktadır. Bayanlar için büyük önem taşıyan bacak estetiği bu çarpık görünümle bozulmakta ve etek, şort giymekte çekincelere yol açmaktadır. Genetik yapıdan kaynaklanan bu estetik görüntü  bozukluğu çaresiz değildir.

Çarpık bacak görünümünün en güzel ve kesin estetik çözümü baldır protezi uygulamasıdır. Baldır protezleri ince uzun iğ şeklinde hazırlanmış silikon yapıda malzemelerdir. Diz arkasından yapılan küçük bir kesi ile bacak içi kısmına yerleştirilirler. Genel veya lokal anestezi altında uygulanabilirler. Silikon vücutla barışık bir malzemedir ve uzun yıllar sorunsuz kullanım potansiyeline sahiptir.

Pek çok estetik ameliyatta olduğu gibi ilk hafta hastayı ağrılı ve keyifsiz bir dönem bekler. Özellikle yürümekle artan rahatsızlık ciddi istirahat gerektirir. Sonrasında rahatlama başlar ve güzel estetik görünüm yıllarca devam eder.

Bir cevap yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.